На робочу групу комітету ВР та Мінрозвитку громад винесуть питання округу у Токмаку – кандидат на посаду голови РДА

Поділитися:

Формат укрупнення районів Запорізької області до шести має право на існування та над ним можна працювати, а утворення одного з округів області на базі Токмацького району обговорять на робочій групи комітету Верховної Ради та Міністерства розвитку громад.

Про це стало відомо під час зустрічі представників громади Токмаку з головою підкомітету Верховної ради з питань адміністративно-територіального устрою України Віталієм Безгіним. Про деталі зустрічі «Гетьману» розповів кандидат на посаду голови Токмацької РДА Аскад Ашурбеков.

В продовження децентралізації постало питання реформування субрегіонального рівня Запорізької області. Для неї розглядають два варіанта укрупнення – до 5 або 6 великих районів. Наразі спірним є утворення округу з центром у Токмаку.

Спочатку Мінрегіон запропонував модель з 5 районими центрами в містах Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь, Пологи та рекомендував обласній владі створити робочу групу аби напрацювати модель, що відповідає інтересам всіх територій Запорізькій області. З першого засідання групи було запропоновано модель 6 районів (де вже центром є також і наше місто Токмак). Протягом двох років роботи обласної групи цей варіант постійно підтримувався її учасниками, – говорить Ашурбеков.

Проте, за його словами, наразі з’являється безапеляційна позиція деяких учасників групи, що шостий район з центром в Токмаку не потрібен. На думку потенційного очільника району, така позиція відверто утискає мешканців Токмаку, Токмацького району та прилеглих територій, виглядає не патріотично стосовно області. Крім того, при формуванні тільки п’яти районів фактично не враховується позиція мешканців міста та району.

Виходячи з цього, кандидат на посаду голови Токмацької РДА Аскад Ашурбеков, міський голова Токмаку Ігор Котелевський та нардеп Павло Мельник провели зустріч з головою підкомітету Верховної ради з питань адмінтерустрою Віталієм Безгіним  щодо збереження Токмаку як адміністративного центру та утворення на його базі великого округу.

Свою позицію представники токмацької громади аргументували тим, що Токмак має статус міста обласного значення, у ньому постійно мешкає 31 тисяча осіб та є розвинена інфраструктура. Крім того, вже є велике представництво міжрайонних центральних органів влади (Пенсійний фонд, державна фіскальна служба, прокуратура та ін.). Також, за словами Аскада Ашурбекова, наразі розроблена Концепція подолання депресивності Токмака, яка вже пройшла прослуховування в Кабміні.

Після зустрічі голова підкомітету Верховної ради з питань адміністративно-територіального устрою України Віталій Безгін висловив чітку позицію, що формат 6 районів має право на існування і над ним можна працювати. Також він зазначив що ознайомиться з матеріалами по шостому району з центром у місті Токмак, та винесе не обговорення спільної робочої групи комітету та Міністерства розвитку громад.

Зі свого боку народний депутат від округу Павло Мельник зазначив, що спрямує посприяє консолідації зусиль між всіма депутати, що представляють Запорізьку область.

Щоб сприяти поділу області саме на 6 округів, небайдужі громадяни мають намір збирати підписи під зверненням до Прем’єра, Міністра розвитку громад та територій та очільника Запорізької ОДА з проханням зберегти у Токмаку один з адміністративних центрів області.

Читайте також:

• У Запорізькій області селищна рада купила будинок для сиріт у дружини свого працівника

• У Запорізькій ОДА ліквідують Департамент екології та природних ресурсів

• Підривника мосту у Запорізькій області відпустили під час обміну “всіх на всіх” – ЗМІ