На Запорізькій АЕС дизель-генератори відремонтують хорвати, росіян викинули

Поділитися:

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 29 липня за результатами тендеру замовив компанії «VT Engineering d.o.o.» (Хорватія) ремонтних робіт на 1,40 млн євро, або 43,67 млн грн., повідомляється у системі «Прозорро».

Про це пише “Наші гроші”.

Спершу за підсумками аукціону замовили ремонт двох турбокомпресорів 78-154-007 СБ дизеля 78Г у Хорватії до зими. Йдеться про турбокомпресори двигунів дизель-генератора АСД-5600, який з часів СРСР використовуються на більшості атомних електростанцій України як резервна електростанція на випадок раптового знеструмлення АЕС. Однак у серпні замовник чомусь додатковою угодою прибрав із предмету договору і технічного завдання слова «78-154-007 СБ дизеля 78Г», лишивши просто «турбокомпресорів».

Фірма «VT Engineering d.o.o.» принесла угоди, згідно яких вона отримала оригінальні креслення запчастин до дизелів 78Г від фірми «Dimida Sp.z.o.o.» (Польща), а та у свою чергу – від ЗАТ «Производственное объединение «Дизель-Энерго» (Росія), яке є правонаступником виробника двигуна дизель-генератора ДП «Русский дизель».

Аналогічний весняний тендер «ЗАЕС» на 514 тис євро нинішній переможець виграв із фірмою «Adriadiesel d.d.» (Хорватія) на субпідряді, яка власне й виконувала ремонт.

Гарантійний строк на надану послугу і встановлені запасні частини становить рік.

Ціна угоди на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 44,52 млн грн.

Читайте також:

• Директорка запорізького кінотеатру куруватиме роботу екологічного та аграрного департаментів ОДА

• Міський голова Запоріжжя обговорив з Послом Німеччини питання децентралізації та трамваї з Берліна

• За останні роки на будівництві мостів у Запоріжжі могли вкрасти 10 мільйонів – ЗМІ