Новий Прем’єр зказав, що треба дати воду в окупований Крим, потім написав, що його не так зрозуміли: що сталося

Поділитися:

Новопризначений Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у ефірі політичного ток-шоу “Право на владу” заявив, що Україна має відновити водопостачання до окупованого Криму бо там живуть українці і це питання гуманітарної відповідальності. Згодом у фейсбуці Шмигаль пояснив, що його не так зрозуміли, а на слова Прем’єра уже встигла відреагувати окупаційна “влада” півострову. 

“Гетьман” розповідає що сталося.

“Питання подавання води в окупований Крим — це не питання торгівлі з окупантом, це не  питання якогось бізнесу, це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які вживуть в Криму. Неподача туди води призведе до гуманітарної катастрофи… Там живуть українці, ми не перекриємо воду для українців”, – цитує слова Шмигаля з шоу “Українська правда”.

У своєму дописі очільник уряду зазначив, що “ток-шоу не найкращий формат, аби обговорювати складні питання. Наприклад, питання подачі води в Крим”.

Також Шмигаль наводить тезу, яка начебто загубалася у галасі студії:

В черговий раз хочу наголосити, що уряд не забуває про українців, які живуть на території тимчасово окупованого українського Криму. Ми хочемо допомагати цим людям. Ми хочемо, щоб вони відчували, що ми піклуємося про них. Справді, з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази неможливо, – йдеться в дописі.

Зазначається, що позиція залишається незмінною:воду хотілиб подавати нашим громадянам, але до деокупації півострова та повернення його до складу України це неможливо, зокрема і з технічної точки зору.

Однак на слова українського прем’єра уже сказав так званий “віце-спікер кримського парламенту” Володимир Бобков. Особливого ентузіазму через слова шмигаля він не висловив, але відзначив “зміну тональності, у бік потепління і нормалізації відносин з Кримом”.

Не варто нам в розрахунку економічних і стратегічних перспектив півострова розраховувати на поставку води з України, тим більше з огляду на застереження українського прем’єра-міністра про постачання води до Криму як територію України. Поки у мене є абсолютна впевненість, що далі якихось точкових заяв справа не піде, сказав Бобков.

Читайте також:

• Рада зняла з розгляду останні законопроекти уряду Гончарука

• Дубілет не знає чи лишиться в уряді та шкодує через незавершені проекти

• “Never on Work.ua” – сервіс відмовився від оголошень партії Шарія