Посол Китаю в Україні проведе брифінг через «Мотор Січ» та радника Трампа

Поділитися:

Посольство Китайської Народної Республіки в Україні вважає недружніми київські заяви радника президента Сполучених Штатів Америки Джона Болтона.

Про це пише “Українська правда”.

Днями радник президента США з національної безпеки Джон Болтон прибув в Україну з візитом, у період якого висловився в недружньому ключі щодо співпраці між Китаєм і Україною, – йдеться у повідомленні.

Посол КНР в Україні Ду Вей проведе брифінг у посольстві 30 серпня для реагування на дані заяви та подання офіційної позиції Китаю.

Що було раніше:

“Укроборонпром” найняв юристів, близьких до Порошенка – ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні доларів.

Також компанії ухвалили низку соціальних і виробничих зобов’язань, серед яких збереження робочих місць і зарплати і забезпечення заводу замовленнями на достатньому для його розвитку рівні.

США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.

Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ».

Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані із “Мотор-Січчю”.

Читайте також:

• SkyUp може почати ремонтувати свої літаки у Запоріжжі

• У Запоріжжі на протест проти Авакова вийшли декілька людей

• За 7 місяців року ЗАЗ випустив 47 одиниць техніки