Союз коронавіруса та віруса корупції в Запоріжжі: “улюбленець” мерії може “нагріти” півмільйона за кілька поставок в лікарні

Поділитися:

Через епідемію коронавірусу однією з важливих і термінових потреб запорізьких лікарень стали різноманітні засоби для дезінфекції приміщень: як відомо, коронавірус найбільш легко передається через контакт носія вірусу із поверхнями. Міська влада “організувала” поставки таких речовин: лікарні та інші медичні заклади синхронно зробили ідентичні замовлення у одного постачальника.

“Гетьман” проаналізував 16 замовлень від 13 лікарень та центрів первинної медико-санітарної допомоги останніх днів (не виключено, що таких замовлень значно більше): у них ФОП Бесараб Микола Георгійович взявся за постачання медикам засобів “Санітаб”, “Ледоксин”, “Пентодез” та деяких іншихзагалом на трохи більше ніж 1 мільйон гривень.

Одразу варто зазначити, що ФОП Бесараб М.П. добре відомий запорізькій мерії, оскільки він вже до цього отримував від комунальних підприємств та органів міськради замовлення на різні товари (і навіть послуги). Причому “асортимент” цієї фірми аж надто широкий: на 210 тисяч грн вона виконала будівельних робіт, на півмільйона поставила меблів, переважно шкільних; ще на півмільйона різних побутових товарів тощо.

Доречі, не сидить фірма без діла і під час карантину: наприклад, 30 березня ФОП отримав замовлення від Територіального відділу освіти Вознесенівського району на шкільні меблі загальною вартістю понад 300 тисяч грн (учнівські стільці в цих замовленнях коштують 575 та 664 грн, тож за логікою вони мають бути значно зручнішими за стандартні шкільні стільці вартістю менше 400 грн).

Але повернімося до постачання дезінфекційних засобів в лікарні.

Найбільше за об’ємом замовлення для ФОП Бесараб М.П. зробила “Міська лікарня екстреної та швидкої допомоги”: на 251 600 грн.

В замовленні: 52 контейнери “Санітабу” (по 350 шт таблеток, 1 кг) за 300 грн (загалом – 15 600 грн), 60 ємностей “Пентадезу” (вказано, що на 4,5 літри, але скоріше за все мається на увазі ємність на 5 літрів вагою 4,5 кг) за 2500 грн (загалом – 150 000 грн) та 200 ємностей “Ладоксину” (по 1 л.) за 430 грн (загалом – 86 000 грн).

Якщо самостійно пошукати ті самі засоби в тих же об’ємах, то можна з’ясувати:

  • контейнер “Санітабу” можна купити за 264 грн замість 300 грн, а раніше можна було купити і за 160 грн!
  • літр “Ладоксину” продають за 250-260 грн замість 430 грн
  • а за 5-літрову ємність “Пентадезу” інші продавці просять 1000 грн замість 2500 грн!

Навіть якщо ми зробимо поправку на дефіцит дезінфекційних засобів в сьогоднішніх умовах, все одно вийде, що на одному контейнері “Санітабу” посередник заробляє “за скромними підрахунками” 50 грн, на ємності “Пентадезу” – від 1 тисячі гривень, на літрі “Ладоксину” – від 100 грн.

А таких ємностей, літрів та контейнерів запорізькі лікарні всього за тиждень у ФОП Бесараб М.П. замовили чимало.

“Міська лікарня №8″ – 35 конейнерів “Санітабу”, 34 ємності “Пентадезу”, 150 літрів “Ладоксину”. «Міська лікарня №7» – 64 контейнери “Санітабу”, 30 ємностей “Пентадезу”, 150 літрів “Ладоксину”

Кілька лікарень зробили абсолютно однакові замовлення: по 20 літрів “Ладоксину”, по 24 контейнери “Санітабу” та по 10 ємностей “Пентадезу” (загалом на 40800 грн кожна установа):

Отже якщо припущення про завищені ціни є правильним, постачальник лише на 16 вивчених закупівлях може заробити понад норму 32 000 грн на “Санітабі”, 80 000 грн на “Ладоксині” та 200-300 тисяч грн на “Пентодезі”. Якщо врахувати інші закупівлі (наприклад, “Міська лікарня №3” отримає 50 літрів гелю “Клін-стрім” по 500 грн за літр, тоді як у роздріб за літр цього гелю просять 250 грн, то загальний прибуток фірми може легко дійти до півмільйона – знову ж таки за кілька днів та лише за півтора десятка замовлень.

Раніше ЗМІ встановлювали зв’язок Миколи Бесараба з ТОВ “Іоліт-плюс” та ТОВ “Ерін-буд”, які в свою чергу останніми роками отримували багатомільйонні підряди на будівельні роботи від міської влади.

ЗМІ пов’язують “Ерін-буд” з заступником мера Запоріжжя Анатолієм Пустоваровим, зокрема вона займається будівництвом оранжереї в запорізькому ботанічному саду за 33 млн грн (за аналогічні кошти можна побудувати спорткомплекс, дитсадок або сучасний ЦНАП).