США сподіваються, що “Мотор Січ” куплять не китайці: є інші зацікавлені

Поділитися:

Сполучені Штати сподіваються, що українська компанія “Мотор Січ” не буде продана Китаю. Наразі йде пошук інвесторів, зацікавленість у запорізькому заводі мають американські та “не американські” компанії.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це заявив тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор під час спілкування із журналістами в Києві.

“Зараз іде пошук інвесторів, і вже є кілька компаній, як американських, так і не американських, які зацікавлені. Там реальна зацікавленість, вже проводяться дью ділідженс (перевірка об’єкта інвестування, – ред.), візити на завод. Вони перевіряють фінансову ситуацію”, – сказав Тейлор.

Відповідаючи на уточнення, дипломат підтвердив, що продаж компанії ще не закритий, і “є непоганий шанс переглянути”.

Серед іншого, Тейлор зауважив, що мотивом для перегляду може стати фінансовий стан очікуваної компанії-покупця з Китаю, оскільки надходили новини про проблеми пов’язаних з покупцем інших китайських компаній.

За даними “Європейської правди”, зацікавленість інших компаній у купівлі “Мотор Січі” дійсно є.

Що було раніше:

“Укроборонпром” найняв юристів, близьких до Порошенка – ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні доларів.

Також компанії ухвалили низку соціальних і виробничих зобов’язань, серед яких збереження робочих місць і зарплати і забезпечення заводу замовленнями на достатньому для його розвитку рівні.

США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.

Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ».

Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані із “Мотор-Січчю”.

Посольство Китайської Народної Республіки в Україні вважає недружніми київські заяви радника президента Сполучених Штатів Америки Джона Болтона. 30 серпня Посол КНР в Україні Ду Вей провів брифінг з цього приводу.

З’явилася інформація що компанія Xinwei Group та китайський мільярдер Ван Цзина, який стоїть за компанією, та має намір придбати “Мотор Січ” має фінансові труднощі.

“Радіо свобода” повідомило, що Ерік Прінс, власник приватної військово-охоронної компанії і неформальний радник президента США Дональда Трампа, обговорює купівлю української аерокосмічної компанії «Мотор Січ», яку США хочуть не дати купити Китаєві.

6 листопада у Харкові Президент України Володимир Зеленський прокоментував інтерес американського інвестора Еріка Прінса до української аерокосмічної компанії «Мотор Січ». За його словами, він дізнасвя прочитав про це в новинах та “ні з ким не  зустрічався і не обговорював це питання”.

22 листопада з’явилося повідомлення, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) відклав винесення рішення про розгляду заявки китайської Skyrizon і Укроборонпрому про покупку контрольного пакету акцій запорізького заводу Мотор Січ.

Керівник Укроборонпрому Айварас Абромавичус розповів на якому етапі знаходиться зараз угода про купівлю запорізького заводу Мотор Січ і заявив, що таке підприємство має контролювати держава.

В Антимонопольному комітеті (АМКУ) допускають можливість попадання Укроборонпрому під антиросійські санкції США через операції з купівлі підприємства Мотор Січ спільно з китайськими компаніями Skyrizon і Xinwei.

Читайте також:

• ЗМІ повідомляють, що китайський покупець «Мотор Січ» — банкрут. Але чи так це насправді?

• Новий «Золотий офіс» для Запоріжжя?

• Прихована імперія «Мотор Січі» та будиночок на Волзькій