У Запорізькій області через децентралізацію поменшає районів

Поділитися:

Через впровадження наступного рівня децентралізації у Запорізькій області суттєво зменшиться кількість районві. Наразі розглядаються варіанти укрупнення до 5-6 районів.

Про це стало відомо під час засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо проекту законодавчого акту про вдосконалення адміністративно-територіального устрою Запорізької області, пише “Перший запорізький”.

Наразі в обласній адміністрації розглядають кілька сценаріїв майбутньої «архітектури» Запорізької області. Критерії укрупнення, серед інших, це 60-кілометрова доступність жителів громади до міста обласного значення, площа, а також кількість населення – не менше 150 тисяч людей в кожному.

Міністерство регіонального розвитку розробило проект нового адміністративно-територіального устрою Запорізької області, модель якого передбачає п’ять районів: Запорізький, Бердянський, Прідніпропровський, Мелітопольський і Пологівський.

В обласній державній адміністрації пропонують свої три варіанти розвитку устрою регіону, які в чомусь різняться з методикою укрупнення існуючих 20 районів області до 5 або 6 районів.

Однозначно йдеться про створення територіальних округів з центрами в Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Пологах. Ще один округ буде об’єднувати громади з центром або в Енергодарі, або у Василівці, обговорення з приводу адміністративного центру округу ще тривають. Найбільше дискусій виникло щодо створення 6 округу Запорізької області з центром в місті Токмак.

Примітно, що керівництво обласної державної адміністрації, обласна служба ДСНС, служба зайнятості, управління судової адміністрації виступають за створення 6 територіальних округів. А запорізькі народні депутати, які представляють «Слугу народу», підтримують проект Мінрегіону, який передбачає створення 5 округів.

Читайте також:

• У Бердянському районі може з’явитися нова ВЕС Ахметова на 150 МВт

• У Запоріжжі донька депутата отримала 200 тисяч з бюджету на допомогу для батька

• У Запорізькій області на виборах до ОТГ “Слуга народу” показала “скромний” результат – ЗМІ