Вибір ніші та «упаковка» проекту: як стартувати у товарному бізнесі

Поділитися:

19 травня у Запоріжжі відбувся практичний майстер-клас для починаючих підприємців та людей, які тільки збираються започаткувати свою справу «Вектор на успіх». Протягом дня п’ять спікерів розповідали, як з нуля запустити бізнес у найактуальніших на сьогодні нішах: бізнес у Instagram та Telegram, торгівля з Китаєм, відкриття власного кафе та товарне підприємництво. Як «упакувати» проект та яких помилок не  варто припускатися починаючим підприємцям у товарному бізнесі розповів Рафаель Нерсесян.

Рафаель Нерсесян – український підприємець з 10-річним стажем у бізнесі, власник 10 активних проектів, пройшов шлях від найманого працівника до господаря інвестиційної компанії. Проект Рафаеля Stroykiev називають одним з кращих інвестиційно привабливих в Україні.


Вибір ніші

Одна з головних умов успішного товарного бізнесу – це вибір ніші. Новачки найчастіше припускаються двох помилок: обирають надто «широку» чи «вузьку» нішу. Через це починаючий підприємець або ж опиняється серед більш професійних конкурентів, які мають потужний бренд, або надто мало людей цікавляться продуктом – недостатньо клієнтів.

Також новачки часто переоцінюють властивості товару, який збирається реалізувати. Може виявитися, що продукт нікому не потрібен, його варто оцінювати «тверезо». Товар має вирішувати якусь «проблему» клієнта. Загалом проект не можна запускати без тестування.

Аби знати наскільки ваш товар потрібен – можна провести моніторинг думки споживачів. Зробіть опитування, пряме інтерв’ю із споживачами у соціальних мережах, запитати у знайомих думку про ваш продукт.

За підсумками маєте зрозуміти: чи цікава ваша пропозиція сегменту, на який ви її орієнтуєте, чому клієнти звернуться саме до вас, та на які недоліки вказують люди. Крім того, варто звернутися до сервісів по аналізу пошукових запитів, до прикладу, Google Trends.

Упаковка проекту

Після вибору ніші треба круто «упакувати» свій проект. Конкуренція у Інтернеті росте з кожним днем, підвищити цінність свого товару в очах клієнтів можна за рахунок правильної «упаковки». Завдяки їй можна продавати дорожче.

Неймінг має бути не просто гарним, а комерційно успішним: легко вимовлятися, запам’ятовуватися та асоціюватися з продуктом, логотип –оригінальний, зрозумілий та викликає інтерес. Для сайту треба обрати підходящій формат (Інтернет-магазин чи лендінг), підібрати зручний та зрозумілий домен. Саму сторінку адаптувати до потреб цільової аудиторії та забезпечити простоту замовлення.

Крім того необхідно якісно подати товар – зробити професійні фото орієнтовані на ЦА, зняти декілька оглядів від імені магазину.

Трафік на сайт можна залучати через таргет у соціальних мережах (Instagram,  Facebook), рекламу у Google, онлайн-дошки оголошень (ОLХ, ria, shafa, besplatka) чи маркетплейси (Prom, Rozetka, Lamoda).

Власнику товарного бізнеса також треба знайти або «виховати» хорошого «продажника». Допомогти у реалізації продукту має розробка скрипту продажів під ЦА, холодні дзвінки, та вихід на маркетплейси.

Нагадаємо, «Гетьман» розпочинає серію публікацій за підсумками «Вектору на успіх». У найближчі декілька днів ми опублікуємо головні поради та рекомендації з виступів кожного спікера, розповімо про їх історії успіху та вдало реалізовані проекти.

Читайте також:

• Контент та трафік: як з нуля запустити успішний бізнес у Instagram

• Запоріжжя взяло «вектор на успіх»: як у місті навчали починаючих підприємців

• «Часто не потрібні мільйони, щоб ідея ожила»: Як і для чого бізнесмен з Харкова створив бізнес-акселератор