Запоріжжя взяло «вектор на успіх»: як у місті навчали починаючих підприємців

Поділитися:

19 травня у Запоріжжі відбувся практичний майстер-клас для починаючих підприємців та людей, які тільки збираються відкрити власну справу – «Вектор на успіх». Протягом дня п’ять спікерів розповідали, як з нуля запустити бізнес у найактуальніших на сьогодні ніша: бізнес у Instagram та Telegram, торгівля з Китаєм, відкриття власного кафе та товарне підприємництво. Крім того, усі учасники могли долучитися до нетворкінг-сесії та поставити свої питання спікера. «Гетьман» відвідав «Вектор на успіх» та розповідає про те, як виник проект, яка мета практичних майстер-класів та скільки відвідувачів заходу врешті відкриє власну справу.

За словами Кирила Терещенка, власника агентства бренд-маркетингу AG Communications, яке є організатором заходу, зараз в Україні є всього декілька проектів по розвитку малого підприємництва, серед них «Будуй своє» від Ощадбанку, програма Нової пошти та «Вектор на успіх».

«Зараз в Україні спостерігається суттєве переосмислення цінності відкриття своєї справи. Декілька років тому відбувся «бум» запуску бізнесів, усі раптом перехотіли працювати на «дядю», відкривали свої проекти. Проте багато хто прогорів. Зараз відбулося балансування ситуації – люди пішли на майсте-класи щоб отримати натхнення, стати кращими на своєму місці: хтось у бізнесі, а хтось на роботі», – говорить Кирил Терещенко.

За словами Кирила, глобальна мета заходів надихнути людей на відкриття власної справи, вмотивувати та дати чарівний «пендаль».

У минулому році по «пендаль» прийшли 550 учасників, з них 110 потрапили у short list – почали робити презентації, звітувати менторам про роботу, яку роблять. Проте згодом учасників лишилося уже близько 20 з яких 11 запустили свій бізнесів. Ці люди змогли заробили тисячу доларів за місяць.

«Отримання такого прибутку – важливе, бізнес та мета мають бути максимально досяжними. Серед реалізованих проектів були  студія дитячих танців, школа єдиноборств, манікюрний салон та ще багато цікавого. Зараз ці 11 підприємців працюють та отримують прибутки. З тих, хто приходить на тренінг відкриють бізнес близько 20%, ще 30% почнуть свою справу, можливо, через рік-два», – зазначає організатор проекту.

У минулому році захід, серед іншого, відбувся у Чернівцях та Івано-Франківську. Навмисно були обрані не великі міста, бо вони не «розбалувані» масштабними заходами, люди там жадають відкрити свій бізнес.

У 2019 році організатори сфокусувалися на чотирьох темах, які наразі є актуальними для аудиторії: бізнес з Китаєм, як відкрити власне кафе, бізнес у Instagram та Telegram – у цих напрямках може працювати кожен, для них не потрібні супер-інвестиції , достатньо лише великого бажання. Спікерів «Вектору на успіх», Кирил Терещенко називає бізнесменами, які зробили себе самі. «Вони не інфо-бізнесмени – не заробляють грошей на своїх знаннях. У них діючі бізнеси, які зароблять більше мільйона гривень на місяць», – зазначає він.

Один з головних партнерів «Вектору на успіх» – Young Business Club, найкрупніший український клуб молодих підприємців, які зробили себе повністю самі, без грошей, інвестицій чи багатих батьків.

«На youtube-каналі засновника Young Business Club Андрія Остапчука ми робимо інтерв’ю з бізнесменами, які живуть у містах де пройде «Вектор на успіх». Вони розповідають  як почали свій бізнес, свою історію успіху. Із Запоріжжі своєю історією поділився Артур Гатунок власник мережі  apple store «Яблоки» та закладів харчування  Jobs Cafe», – розповідає Кирил Терещенко.

Генеральним спонсором проекту є бренд «Балтика», за словами Кирила, команда цього бренду  «заряджена» на проекти, які несуть цінність для аудиторії.

«Живемо у такий час, коли бренд не може заявляти якісь цінності і не підтримувати їх справами. Минулого року звернулися до Балтики з ініціативою підтримати та допомогти людям досягнути одного з найвищих проявів успіху – відкрити власну справу», – зазначає організатор «Вектору».

«Гетьман» розпочинає серію публікацій за підсумками «Вектору на успіх». У найближчі декілька днів ми опублікуємо головні поради та рекомендації з виступів кожного спікера, розповімо про їх історії успіху та вдало реалізовані проекти.