“Запоріжелектротранс” купить 2 вживані трамваї з Чехії, замість 12

Поділитися:

КП “Запоріжелектротранс” додатковою угодою зменшило кількість придбаних у ТОВ “Торговий Дім “Літан” трамваїв до двох. Відповідна інформація розміщення у системі “Прозоро“.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно основної угоди від 15 квітня між КП “Запоріжелектротранс” та ТОВ “ТД “Літан”, останнє мало поставити 12 трамвайних вагонів Tatra KT4D вартістю 2,53 млн грн кожен. Вагони вживані, не старше 1980 року випуску і які експлуатувалися в країна ЄС. При цьому їх мали модернізувати під ширину колії в Запоріжжі.

Втім, вже 12 липня між комунальним підприємством і постачальником укладено додаткову угоду, згідно якої кількість вагонів зменшено до двох у зв’язку з зменшенням фінансування.

Нагадаємо, такі ж трамваї “Запоріжелектротранс” купував у “Літану” і минулого року по 2,27 грн грн/од.

В тому ж році такі ж трамваї купили і у Львові безпосередньо у муніципальної транспортної компанії Берліна (BVG). Як повідомляли місцеві ЗМі, спочатку берлінський перевізник пропонував продати трамваї за 25 тис. євро за одиницю, однак в результаті перемовин ціну вдалося зменшити до 18 тис. євро. Ще 24 тис. євро коштували доставка (8 тис. євро), розмитнення, ПДВ, необхідне переобладнання, зокрема і заміна візків. Таким чином один вагон обійшовся Львову в 42 тис. євро, або 1,39 млн грн за тодішнім курсом валют.

Згідно даних  Державної фіскальної служби України, які є в розпорядженні “Наші гроші. Запоріжжя”, до розмитнення трамвай 1982 р. в. для Львова коштував 802 тис. грн, або ж 30,3 тис. доларів США. В свою чергу трамваї Tatra KT4D 1982 року випуску з Чехії для “Літану” до розмитнення коштували 1,14 млн грн, або ж 40,8 тис. доларів США.

При цьому, для Львова відправником виступало безпосередньо  транспортна компанія Берліна (BVG), а для “Літану” – чеська компанія “Mezinárodní inovativní kancelář”. В Чехії законодавство не дозволяє спродавати муніципальну власність за кордон. Тому на локальних аукціонах місцеві фірми скуповують транспорт і потім пропонують його покупцям з України.

Читайте також: 

• Запорізький аеропорт прийматиме пасажирів дніпровського летовища на час його реконструкції

• Prozorro запустив власний онлайн-магазині Prozorro Market: які переваги для бізнесу

• У Запоріжжі з’явиться єдина база розвитку міського простору