Запорізька “Батьківщина” обирає, хто її очолить на місцевих виборах 2020 року

Поділитися:

З кінця 2019 року в партійних організаціях запорізької «Батьківщини» проходять звітно-виборні конференції, зокрема партійний актив визначиться, хто саме очолить міську і обласну партійні організації. Саме ці два керівника поведуть «Батьківщину» на місцеві вибори 2020 року, пише “Акцент”.

У самій же «Батьківщині» не виключають якісне оновлення керівних органів партії.

На декількох партійних конференціях в районах області та міста було ініційовано проведення внутрішньопартійних праймеріз на керівні посади. Це пілотний проект, мета якого оновлення партії та делегування в партійне керівництво нових молодих та ініціативних людей, – поділилися з “Акцентом” представники «Батьківщини».

Так, наприклад, стало відомо, що Пологівська районна організація висунула на пост голови обласної організації “Батьківщини” свого депутата Пологівської міської ради В’ячеслава Колеснікова. Про підтримку кандидатури В’ячеслава Колеснікова також вже висловилися і в інших районах. При цьому, останній буде просити однопартійців делегувати разом з ним в керівництво обласної «Батьківщини» представницю Чернігівського району Катерину Гогунську.

У минулу суботу відбулися і три районні конференції в Запоріжжі – в Шевченківському, Дніпровському і Хортицькому районах. На посаду голови міської парторганізації члени “Батьківщини” одноголосно висунули депутата міської ради Віталія Рябцева. За наявною інформацією депутат міськради Ірина Костенко, яка нині очолює “місто”,  має намір відійти від керівництва і не братиме участь у виборах лідера, але підтримає при цьому кандидатуру Віталія Рябцева. Чи будуть ще кандидати на посаду голови міської партійної організації “Батьківщини” поки не ясно.

Найближчим часом висунення кандидатів пройде і в інших районах міста. Крім того, міська партійна організація планує визначитися зі своїм єдиним кандидатом від «міста» на посаду голови обласної «Батьківщини». Зокрема, частина партійців пропонує висувати того ж Віталія Рябцева на виборах керівника не лише міської організації, але й обласної: сподіваються, що кандидат зможе згуртувати міський і обласний партійний актив. Остаточно визначаться партійці в лютому на міській конференції.

Те ж саме стосується і “області”. Ймовірно, від Токмацького району праймеріз виграє місцева лідерка “Батьківщини” Валерія Матвієнко. Не варто виключати, що знову побореться за вищу партійну посаду в області і діючий голова, депутат Запорізької обласної ради Олександр Старух. Але поки про висунення своєї кандидатури він не заявив.

Партійці «Батьківщини» зазначають, що праймеріз – це демократична процедура, спрямована на згуртування рядів партійців, активізації внутрішньопартійної роботи.

«Ті, хто сприймають праймеріз як партійний розкол, глибоко помиляються. Навпаки, праймеріз ще більше згуртує наші ряди. Партія «Батьківщина» – не приватна крамничка і не закрите акціонерне товариство. Наша партія сповідує демократичні цінності і принципи. Кожен активний член партії може заявити про свої амбіції і бажання очолити районну, міську чи навіть обласну партійну організацію і бути висунутий на такий пост. Всі потенційні кандидати шанобливо ставляться один до одного. Ворогів у нас немає. Є внутрішня здорова конкуренція однодумців. Хто б не став міським і обласним лідерами, всі інші, разом, пліч-о-пліч, підемо до перемоги на місцевих виборах»,- заявили в «Батьківщині».