АМКУ: розгляд справ про купівлю китайською компанією акцій «Мотор Січі» триває

Поділитися:

Антимонопольний комітет України продовжує розгляд справ про купівлю китайською компанією акції «Мотор Січі», йдеться у відповіді АМКУ на запит Радіо Свобода.

Про це пише “Радіо Свобода”.

У комітеті розповіли, що в них на розгляді перебувають справи про набуття компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські Острови) та «Укроборонпромом» спільного контролю над ПАТ «Мотор Січ» (Запоріжжя) і про придбання компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited акцій компаній Granum Corporation (Панама), Likatron Enterprises Limited (Кіпр) та Reckoner Investment Holdings Limited (Кіпр). Усі три компанії мають частку в ПАТ «Мотор Січ».

Ці концентрації є етапами багатоступеневої трансакції, спрямованої на набуття компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited та державою Україна в особі державного концерну «Укроборонпром» спільного контролю над ПАТ «Мотор Січ, – йдеться у відповіді АМКУ на запит Радіо Свобода.

У комітеті зазначили, що справі відкриті з метою проведення поглибленого дослідження впливу концентрацій, зокрема, на ринки авіаційних двигунів для літаків та вертольотів і комплектуючих до них, технічного обслуговування та ремонту авіаційних двигунів і промислових газотурбінних приводів.

«Наразі розгляд справ триває. За результатами їх розгляду комітет ухвалить рішення відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції та у встановлені законодавством строки», – заявили в АМКУ.

Що було раніше:

“Укроборонпром” найняв юристів, близьких до Порошенка – ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні доларів.

Також компанії ухвалили низку соціальних і виробничих зобов’язань, серед яких збереження робочих місць і зарплати і забезпечення заводу замовленнями на достатньому для його розвитку рівні.

США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.

Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ».

Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані із “Мотор-Січчю”.

Посольство Китайської Народної Республіки в Україні вважає недружніми київські заяви радника президента Сполучених Штатів Америки Джона Болтона. 30 серпня Посол КНР в Україні Ду Вей провів брифінг з цього приводу.

Читайте також:

• Став відомий увесь склад нового Кабміну – ЗМІ

• Генрокурор наказом поновив Романа Мазурика на посаді голови запорізької прокуратури №2

• Новий парламент підтримав у першому читанні скасування депутатської недоторканості