Бюджет Запоріжжя втрачає 14 мільйонів на рік через пільги для СЕС

Поділитися:

Запорізький бюджет недоотримує 14,14 мільйонів гривень на рік від орендної плати за землі під сонячними станціями. Дані про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, відданих під СЕС, отримані ЗЦР за запитом з міської ради.

За останні три роки міськрада віддала 245 гектарів землі в оренду під сонячні станції. Разом з цим півтора роки тому ставку оренди для земель під об’єктами поновлюваних джерел енергії знизили до мінімуму.

Це сталося в листопаді 2018 року, коли Запорізька міськрада ухвалила проект «Про встановлення розміру орендної плати за землю». Згідно з ним для підприємств альтернативної енергетики закріпили ставку в 1% від нормативної грошової оцінки. До цього землі альтернативної енергетики обкладалися орендною платою в 3% від НГО, поряд з іншими ділянками промислового призначення.

Згідно з даними з відповіді міського Управління земельних відносин на наш запит, загальна сума нормативно-грошової оцінки по 8 ділянкам становить 707 мільйонів гривень.

Податок на землю становить 1%, або 7,07 мільйонів гривень в нашому випадку. Якби для цих ділянок ставка становила 3%, як і раніше, то міський бюджет міг отримати 21,21 мільйонів доходу в рік. Тобто, недоотриманий сума становить 14,14 мільйонів на рік.

У ЗЦР зазначають, що нормативна грошова оцінка (НГО), про яку йдеться у публікаці, і експертна оцінка, через яку СБУ приходило з обшуком в міську раду в понеділок – це різні речі. Перша, НГО, використовується для прорахунку податків та інших платежів до бюджету. Друга, експертна оцінка – це більш-менш ринкова ціна ділянки при продажу, здачі в заставу банку і подібних випадках.

Читайте також:

• Верховний суд повернув справу про вирубку скверу Яланського у Запоріжжі на повторний розгляд

• Гетьман Opinions. Благодійники або цинічні ділки: кому Буряк, Мішок та Божко віддають Запоріжжя?

• Голова Запорізької області Туринок передостанній у рейтингу очільників ОДА