Комітет ВР відклав рішення по “мовним” правкам Бужанського до закону про освіту

Поділитися:

Комітет гуманітарної та інформаційної політики відклав ухвалення рішення щодо законопроєкту нардепа від “Слуги народу” Максима Бужанського про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти.

Таке рішення комітет ухвалив на засіданні 18 березня, повідомляє “Детектор медіа”.

Сам Бужанський долучився до засідання по скайпу, він зазначив, що брати до уваги висновки щодо його проєкту ексміністра освіти немає сенсу, бо вона вже у відставці, а він хоче просто усунути із закону дискримінаційну складову.

На думку Бужанського у тому, що школи з мовами ЄС переходять на державну мову навчання з 2023 року, а з російською з 2020 року є подвійний стандарт. «У нас є дискримінація за мовною ознакою», – сказав він.

Народна депутатка (фракція політичної партії «Голос»), членкиня Комітету з питань освіти, науки та інновацій Інна Совсун сказала, що змінювати закон наразі недоречно, оскільки школи вже формують замовлення на підручники на 2020/2021 навчальний рік, крім того такі зміни недоречні на сьомому році війни з Росією. Представниця цієї ж фракції Соломія Бобровська нагадала присутнім про дискримінацію української мови в Криму та на Донеччині на початку 2000-х років.

Голова Комітету Олександр Ткаченко зазначив, що він завжди виступає за діалог всіх громадян України.

Ми в Комітеті почали підготовку до експертних круглих столів, які, на жаль, відклали через карантин. Так само я завжди виступав проти мови ненависті. Називати московською російську мову, якою спілкується значна кількість населення, – це зневага до тих людей, які спілкуються російською мовою. Стосовно цього питання, то для мене було дивним почути, що російська мова виокремлена з переліку європейських мов і з неї переходять 2020 року. Чому ми саме зараз винесли це питання на засідання, тому що саме зараз вже йде друк підручників. Тому, якщо приймати якесь рішення, то приймати його найближчим часом, або взагалі не приймати, – сказав голова Комітету.

Під час обговорення питання пролунало три пропозиції: рекомендувати парламенту ухвалити проєкт; відхилити; відкласти для отримання додаткових консультацій. У результаті голосування більшістю голосів вирішено відкласти це питання.

Читайте також:

• “Інакше – дефолт”: чи справді через відсутність ринку землі Україна може стати неплатоспроможною

• Криза та вірус можуть стати “каталізатором” податкової реформи та розвитку економіки України – Дубілет

• За напад на журналістів зять екс-заступника Авакова отримав… виправдання