Спорт Запорізької області може отримати з обласного бюджету 4,3 мільйона замість 25

Поділитися:

Спорт Запорізької області може отримати з обласного бюджету замість 25 мільйонів гривень всього 4,3 мільйона. Це найменше серед усіх областей країни. Так станеться, якщо депутати обласної ради проголосують за скорочення фінаннсування програми розвитку фізичної культури та спорту.

Про це стало відомо на круглому столі проведеному представниками спортивних організацій Запорізької області 18 лютого, повідомляє “Гетьман”.

На 2020 рік з обласного бюджету мали виділити 26,9 мільйонів гривень на цільову програму розвитку фізичної культури та спорту у області. З цих грошей 25,6 мільйонів мали б спрямувати безпосередньо на фінансування спорту, серед іншого, на оплату зборів, виїздів спортсменів на змагання. Також до цієї суми мали бути закладені стипендії та виплати тренерам і спортсменам за призові місця.

До прикладу, минулорічні витрати на спорт складали близько 15 мільйонів гривень. Однак, 2020 рік є “олімпійським” – спортсменам необхідно значно більше ресурсів на підготовку до Олімпіади.

Інформація про скорочення видатків за програмою розвитку фізичної культури та спорту з’явилася близько 20 днів тому. Через це спортсмени зібрали ініціативну групу та звернулися до представників обласної влади, щоб вирішити це питання. Однак, за декілька тижнів діалог перестав бути конструктивним, а згодом взагалі був припинений. 

Через це представники спортивних організацій вирішили зібрати круглий стіл. Їх метою було зробити проблему публічною та сформувати спільну позицію для ініціативної групи, щоб на переговорах з представниками обласної влади можна було “вимагати, а не просити”. Наразі представники спортивних організацій підписали спільне звернення до керівництва області та збираються організовано прийти на сесію облради, щоб донести свою позицію.

За словами очільника фракції “Опозиційного блоку” у Запорізькій облраді Ярослава Криля, він мав розмову з очільником області Віталієм Туринком. Той, начебто пообіцяв, що зменшення фінансування програми до 5 мільйонів не буде. У той же час, присутні на круглому столі депутати облради зазначили, що ні вони, ні їх фракції не підтримають рішення, якщо його все ж винесуть на розгляд.

Читайте також:

• «Суд щодо Анісімова має перегорнути темну сторінку історії Запоріжжя та України», — Борис Шестопалов

• Скільки заробляють у держпідприємстві, яке опікується державою у смартфоні

• Мінекономіки очікує що реальна заробітна плата в україні зросте на 8-9% в 2020