Верховний суд повернув справу про вирубку скверу Яланського у Запоріжжі на повторний розгляд

Поділитися:

Верховний суд України від 30 березня виніс рішення про скасування попередніх рішень Запорізького адміністративного суду і Третього апеляційного суду за дозволом на підготовчі роботи в парку Яланського.

Про це пише “Запорізький центр розслідувань”.

У березні 2018 го року Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Запорізькій області дав дозвіл фірмі «Ленд дівелопмент» на проведення підготовчих робіт – після якого відразу почалася вирубка дерев.

У вересні того ж року до суду першої інстанції надійшов позов про скасування права на початок підготовчих робіт фірмою «Ленд дівелопмент» в парку. Позивачі – Людмили Вислоух та Ігор Лукашенко, жителі прилеглих до парку будинків, вважають, що будівництво порушує їх конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Суд у позові відмовив, як і в апеляційному суді.

Жителі звернулися з касаційною скаргою до Верховного суду. Вони вважають, що суди неправильно визначили предмет спору. Вони вимагали скасувати дозвіл про початок робіт, а не перевіряти правомочність його реєстрації. Серед причин – відмова від проведення оцінки впливу на навколишнє середовище і порушення закону про охорону культурної спадщини.

Верховний суд не погодився з висновками попередніх судів і переправив їх на повторний розгляд до першої інстанції. Причини були такі:

– Суди не розглянули доводи позивачів Лукашенко і Вислоух, що порушено їхнє конституційне право на здорове та безпечне навколишнє середовище

– Раніше суди відмовилися розглядати порушення в містобудівній сфері, так як їм не було надано документів про це. Але Верховний суд визнав, що доведення таких фактів лежить на суб’єктах влади. Також не вивчений факт, чи була вирубка правомірною в ході підготовчих робіт.

– Суди попередніх інстанцій дійшли висновку про те, що зелені насадження в парку не належать до лісів, тому їх вирубка не несе значний вплив в рамках планової діяльності. Але при цьому, судді не перевірили відповідність такої вирубки правилами утримання зелених насаджень в населених пунктах. А згідно з цими правилами, дерева на ділянці повинні були бути огороджені, на будмайданчику треба залишити лунки під плановані до висадки дерева, комунікації можна прокладати лише в 2,5 метрах від дерев.

– Апеляційний суд розглядав звіт з оцінки впливу на навколишнє середовище, але при цьому не перевірив відповідність до раніше поданої документації щодо будівництва. А точніше, як будівництво парковки площею не менше 1 гектар і на більш ніж 100 паркомісць може вплинути на екологію міста.

Читайте також:

• Гетьман Opinions. Благодійники або цинічні ділки: кому Буряк, Мішок та Божко віддають Запоріжжя?

• Голова Запорізької області Туринок передостанній у рейтингу очільників ОДА

• Прихована імперія «Мотор Січі» та будиночок на Волзькій