Запорізькі депутати закликали виконавчу владу розпочати діалог з вітчизняним бізнесом та разом шукати шляхи подолання кризи

Поділитися:

Непродумані, часто неправомірні заходи, вжиті Кабінетом міністрів України під гаслом протидії поширенню епідемії коронавірусної інфекції, поставили малий і середній бізнес в країні на межу існування, а обрана урядом модель звелася лише до впровадження різноманітних обмежень і прямих заборон.

Про це йдеться у фракції «Батьківщина» у Запорізькій міській раді

Також депутати зазначають, що виконавча влада всіх рівнів: загальнонаціонального, обласного та місцевого, не змогла запропонувати нічого, щоб допомогти підприємцям у цій ситуації. Наслідком заборон і обмежень щодо діяльності малих та середніх підприємств стане колапс економіки, а згодом і колапс бюджету всіх рівнів, – вважають у запорізькій “Батьківщині”.

“Оскільки припинення діяльності бізнесу веде до зниження податкових надходжень.  І це при тому, що ще до оголошення карантинних заходів та розгортання в Україні епідемії, місцеві бюджети, в тому числі ؘ– з вини Верховної Ради та Кабінету міністрів, зіткнулись із нестачею коштів для виконання всіх запланованих програм”, – зазначається у зверненні.

Також у “Батьківщині” говорять, що центральна влада своїми рішеннями ще більше ускладнила ситуацію, значною мірою переклавши фінансовий тягар боротьби з епідемією на органи місцевого самоврядування і місцеві бюджети.

“Підприємці розуміють, що заборони та обмеження, разом з відвертою неспроможністю виконавчої влади подолати кризу, за відсутності кроків на підтримку вітчизняного підприємництва, матимуть катастрофічні наслідки для територіальних громад і країни в цілому. Тому зрозумілою є позиція представників малого та середнього бізнесу Запоріжжі і всієї області, які висловлюють своє обурення діями та бездіяльністю влади”, – йдеться у зверненні запорізької “Батьківщини”.

Але замість діалогу з тими, на чиї податки в тому числі існує влада, вона вдалась до репресивних заходів, зокрема шляхом складення протоколів про адміністративні правопорушення, з подальшим накладанням штрафів у великому розмірі, – пишуть депутати.

“Ми висловлюємо підтримку законним вимогам наших земляків, які і відстоюють своє конституційне право на працю. Гарантуємо свою всебічну підтримку у захисті прав і свобод громадян України. Закликаємо виконавчу владу всіх рівнів розпочати відверту розмову з представниками вітчизняного бізнесу і спільно виробити програму виходу країни з кризи”, – зазачають вони.

Читайте також:

• Колишній генпрокурор вважає, що Баканов блокує ключову експертизу в одному із проваджень НАБУ по “Приватбанку”

• Заробітчани переказали в Україну 15,8 мільярдів доларів – це 10,5% ВВП

• Малому бізнесу треба кредити, але він не бере позики “5-7-9%” через обмеження у програмі – СУП